Fotbal České Budějovice..............................................................................................................................................................................................................................

SKP ČB ročník 2009 jako lídr KP mladších přípravek po podzimní části

 Bezprostředně po skončení úspěšného soustředění v Olešníku zahájili naši hráči svou druhou sezónu v krajském přeboru mladších přípravek a ihned naznačili, že budou v tomto ročníku dominovat. Za úspěch se dá také považovat to, že se podařilo do těchto zápasů zapojit celý kádr a i méně zkušení hráči začali získávat potřebnou herní praxi a nutné ostruhy v soutěžních zápasech. Samozřejmě, že ne všechny výkony v podzimní části byly ideální, ale tak to samozřejmě ve sportu chodí a pro nás je to podnět k další tvrdé práci při výchově mladých talentů. Na jedné straně je skvělé, že po podzimní části jsme na prvním místě krajského přeboru bez ztráty bodu, což by mohlo svádět k falešnému sebeuspokojení, ale na druhou stranu se však ukázalo, že pro některé hráče není již tato soutěž dostatečným srovnáním. V tomto má samozřejmě náš tým výhodu, že se může účastnit seriálu Minirepublik, kde v zápasech proti Viktorii Plzeň, Vítkovicím, Příbrami,Trenčínu a dalším, musí hráči ukázat to nejlepší co v nich je, aby v těchto duelech uspěli. Nás velmi těší, že naši kluci  v těchto náročných utkáních nepropadli a připravili sobě, trenérům i fanouškům plno skvělých sportovních zážitků. 

 

Mozart Trophy - Salzburg 

  2-4. června jsme reprezentovali SKP na mezinárodním turnaji o Mozart Trophy v Salzburgu a potvrdili jsme, že se nám na mezinárodní scéně daří. Po zlatu z vánočního turnaje v Linci jsme tentokrát přivezli krásné třetí místo a také spoustu nádherných sportovních i společenských zážitků, které umocňovala atmosféra nádherného Salzburgu.

Naše mise začala již v pátek večer prohlídkou stadionu a zázemí  rakouského mistra FC Red Bull Salzburg. Na kluky i na nás dospělé udělalo perfektní zázemí velký dojem a pro naše malé borce to byla velká motivace v jejich dalším fotbalovém růstu.

V sobotu se po slavnostním zahájení již začalo naostro bojovat ve skupinách. V prvním zápase jsme si poradili s polským soupeřem Warszawska APN 6:1 a stejně tak hladce jsme přehráli i rakouský SK Asten 4:0. V posledním utkání jsme narazili na našeho známého soupeře z Minirepubliky 1. FK Příbram. Začátek byl velice slibný, když jsme rychle vedli 2:0, ale velmi kvalitní soupeř nás zatlačil a dokázal zápas otočit. I přes prohru 3:6 s budoucím vítězem celého turnaje jsme však postoupili do finálové skupiny. 

V neděli jsme ve finálové skupině narazili na dalšího českého zástupce Sokol Dolní Počernice a po dobrém výkonu jsme vyhráli 3:0. Bohužel stejnou formu jsme si nepřenesli do zápasu s německým TSV Neubiberg a rychle jsme prohrávali 0:2. V tuto chvíli však naši hoši prokázali velkou vůli po vítězství a gólem v poslední minutě utkání jsme nakonec zvítězili 3:2. V posledním utkání ve skupině proti SK Olympie Dolní Břežany rozhodovalo, jestli si zahrajeme o  zlato nebo o bronz. V tomto zápase jsme však podlehli výborně hrajícímu soupeři 2:6 a čekal nás v souboji o třetí místo slovinský celek NK Slovinska Bistrica. I přesto, že jsme měli herně navrch, soupeř vstřeli první gól. Nám se však podařilo otočit na 2:1, ale v posledních sekundách zápasu jsme inkasovali. Napínavý zápas o třetí místo pokračoval v penaltovém rozstřelu. Soupeř jednou netrefil, ale naši borci byli stoprocentní a mohlo se začít slavit. Třetí místo ze šestnácti týmů je velký úspěch. 

Na tomto úspěchu měli také velký podíl fanoušci z řad rodičů  a také kamarádi (hráči, trenéři i rodiče) z ročníku 2007, kteří náš tým mohutně povzbuzovali. DĚKUJEME!

Minirepublika - Plzeň

  29.4. zajížděl náš tým k dalšímu turnaji ze seriálu Minirepublik, tentokrát do Plzně. Hrálo se na umělé trávě na stadionu, který nese jméno trenéra mládeže Josefa Žaloudka, který se významně podílel na výchově například Pavla Nedvěda. 

První zápas proti výborně hrající Příbrami, která prošla celým turnajem bez zaváhání, jsme i my tahali za kratší konec. Náš tým hrál velice bojovně, ale Příbram nás fotbalově předčila a vyhrála zaslouženě 1:4 (Csavoj). Ve druhém zápase proti tradičnímu rivalovi z FMA se hrál výborný fotbal s velkým nasazením. v polovině zápasu již vedli 4:1, ale několika individuálními chybami jsme soupeře vrátili zpátky do hry a FMA se podařilo vyrovnat. v hektickém závěru se nám podařilo dát vítězný gól a výhra 5:4 (Hypš 2, Novák, Vaněček, Dejmal) byla velmi sladká. V dalším utkání proti domácí Viktorii Plzeň byli naši borci z předchozího utkání správně nažhaveni a výbornému soupeři nic nedarovali. Celý zápas se hrál ve velkém tempu a našemu týmu se dařilo držet těsný náskok. Nakonec se však Viktorce podařilo vyrovnat a remíza 5:5 (Novák 2, Vaněček, Hriško, Dejmal) byla pro oba týmy spravedlivá. Paradoxně v posledním utkání proti nejlehčímu soupeři z Vlašimi byl výkon našeho týmu nejrozpačitější a nějakou dobu trvalo, než se nám kluky podařilo nabudit do správných obrátek. Tři góly, které jsme od s soupeře dostali, byly způsobeny podceněním a určitými "nedorazy" ve hře. Během celého zápasu jsme však dominovali a vítězství 6:3 (Vaněček 2,Dejmal 2, Novák, Švingr) byl pěknou tečkou za vydařeným turnajem.

 
 

Přílohy

Halové mistrovství v Linci

  6.1. jsme se zúčastnili tradičního halového turnaje v Linci, pořádaného SK St Magdalenou. Kluci se museli srovnat pro ně do té doby s nezvykle vysokým počtem hráčů na hřišti, obrovským prostorem a mantinely po celém obvodu hrací plochy. Díky velké bojovnosti a odhodlání jsme ze skupiny postoupili z prvního místa a zahráli si finále proti rakouskému Kefemarktu. Ve velmi dramatickém finále jsme po penaltovém rozstřelu zvítězili a odvezli si z Lince medaile a pohár za první místo. Je třeba zmínit i skvělou atmosféru, kterou vytvořili naši fanoušci a dotlačili náš tým k vítězství. 

 Výsledky z turnaje zde: https://skm-nachwuchs.jimdo.com/u-8/

Minirepublika - Hradiště u Písku

  Poslední podzimní Minirepublika zastihla náš tým ve výborné formě a turnajem jsme prošli bez ztráty kytičky. Po ospalejším začátku se naši hoši postupně dostali do tempa a první zápas s Vlašimí jsme vyhráli 8:3 (Novák 4, Dejmal 2, Novák, Svoboda).

  Zápas s Pískem přinesl snadné vítězství 10:3 (Csavoj 4, Dejmal 2, Slípka 2, Novák, Svoboda). Zřejmě nejhezčí utkání jsme sehráli proti Příbrami. Přestože proti výborně hrajícímu soupeři prohrávali už o dva góly, podařilo se nám vyrovnat a v závěru jsme zvrátili vítězství na svojí stranu a vyhráli 5:4 (Dejmal, Slípka, Švingr, Csavoj, Svoboda).

   V posledním zápase náš rozjetý tým nezastavila ani Viktorka Plzeň a výhra 4:1 (Dejmal 2, Novák 2) byla sladkou tečkou za podzimní částí sezóny.

Minirepublika - Písek

   15. 10. jsme sehráli již druhý turnaj letošního ročníku Minirepubliky v Písku. První zápas proti Hradišti přinesl vyrovnaný fotbal, ale do optimálního výkonu našeho týmu ještě chybělo lepší zakončení a větší nasazení. Remíza 2:2 po trefách Vaněčka a Dejmala byla spravedlivá.

   V derby proti FMA jsme se nedokázali gólově prosadit a v tomto jinak kvalitním duelu jsme prohráli 0:3. Třetí zápas přinesl pohodlné vítězství 11:0 nad Příbramí (Hypš 4, Vaněček 3, Slípka , Švingr, Dejmal, Csavoj). V posledním zápase proti Viktorce Plzeň jsme opět doplatili na neproměňování šancí a v poměrně vyrovnaném zápase jsme gólově tahali za kratší konec a prohráli jsme  2:4 (Csavoj, Dejmal).

   V tomto kvalitním turnaji jsme si opět mohli uvědomit rezervy a nedostatky, na kterých musíme dál pracovat. Pozitivní zjištění je, že můžeme dobře konkurovat velmi kvalitním týmům, za předpokladu vysokého nasazení  a neustálého zlepšování individuální kvality našich hráčů.   

Ondrášovka cup 2016/2017 kvalifikace U8, Písek 19. 9.

   Boj o postup do závěrečného turnaje pro nás měl hořkou příchuť šestého nepostupového místa. Přestože se kluci střetli s velmi kvalitními protivníky, určitě nepropadli a kromě 1. FK Příbram (0:5) nás nikdo výrazně nepřehrál. První zápas s Vlašimí skončil bez gólů.

   Následovaly zápasy s Viktorií Žižkov 2:2 (2 Hypš), FK Dukla Praha 2:2 (Joza, Vaněček), FC MAS Táborsko 1:1 (Švingr). Tyto remízové zápasy nás velice mrzely, protože soupeř vždy vyrovnával v posledních momentech zápasu a nás to stálo důležité postupové body. Vítězství jsme uhájili proti Dynamu ČB 2:1 (Hypš, Vaněček) a FC Tempo Praha 2:1 (Csavoj, Hypš). V posledním zápase proti FC Písek jsme i přes dvougólový náskok nakonec prohráli 3:5 (Hypš, Dejmal, Svoboda). 

  Celkově však hodnotíme účast v této kvalifikaci pozitivně. Kluci sehráli náročný turnaj , v kterém odehráli velkou porci devíti zápasů s velmi kvalitními týmy, což jim určitě pomůže v dalším fotbalovém růstu.

Soustředění Olešník

   Na konci srpna jsme absolvovali třídenní soustředění v Olešníku. Na výborně upravených hřištích jsme si mohli osvěžit dovednosti, které jsme získali v minulém období a opět se "nastartovat" na nadcházející náročnou sezónu. Kromě běžných tréninkových jednotek jsme pro kluky připravili soutěžní dopoledne o medaile, kde borci změřili síly jak v atletických disciplínách tak ve fotbalových dovednostech.

   Také jsme uspořádali turnaj vylosovaných dvojic, tzv "Ligu mistrů", v kterém kluci odehráli pořádnou porci zápasů. Ve všech těchto soutěžích ukázali kluci bojovného soutěžního ducha a některé výkony byly opravdu skvělé. Po každodenním náročném programu jsme se všichni odměnili"koupačkou" na nedalekém koupališti. Na soustředění nám také jeden den zapršelo, ale to nás nemohlo odradit od sportování a uspořádali jsme florbalový turnaj v místním kulturním domě.

   Neopomněli jsme ani duševní přípravu našich malých borců  a při poledním klidu jsme procvičovali německá a anglická fotbalová slovíčka, takže dnes již většina z nich ví, že pokud nebudou hrát fair, mohou dostat yellow card nebo die gelbe Karte. Přestože mnozí byli poprvé na takové akci a museli se obejít bez rodičů, zvládli to všichni skvěle a všichni jsme si to užili. 

Chceme také popřát našim prvňáčkům úspěšný vstup do školy a hodně štěstí. Doufáme, že zkušenosti a návyky, které získali v našem kolektivu jim pomůžou ke snadnějšímu zvládnutí této životní etapy. 

Finále Estian cupu

 11.6. jsme odehráli poslední turnaj ze série Estian cupu. Na základě předchozích výkonů a výsledků jsme byli nalosováni do elitní čtyřčlenné skupiny společně s Pískem, Vimperkem a Třeboní. Do prvního zápasu s Vimperkem jsme vstoupili s velkou chutí a výhra 8:1 (Csavoj 3, Vaněček 2, Hypš 2, Dejmal) předznamenala, že si naši kluci přišli poslední turnaj pořádně užít. Další zápasy si však neužili jenom naši malí fotbalisté, ale my všichni, kteří jsme u toho mohli být. Ač jsme oba zápasy o gól prohráli, s Pískem 2:3 (Hypš, Csavoj) a s Třeboní 1:2 (Csavoj), mohli jsme vidět skvělá utkání, v kterých náš tým ukázal velké fotbalové srdce a spoustu fotbalových dovedností.

Estian cup v Třeboni

  7.5. jsme zajížděli do Třeboně k dalším utkáním Estian cupu. První zápas proti Horažďovicím odehráli kluci s velkou chutí. Předvedli i pěkné akce a zaslouženě vyhráli 4:1 (Dejmal 2, Hypš, Vaněček). Hned druhé utkání proti domácí Třeboni nás však vrátilo zpátky na zem. Těžko jsme se prosazovali jeden na jednoho a pokud jsme si již šance vytvořili, nedokázali jsme je využít a domácí nás nakonec zaslouženě porazili 5:1 (Svoboda). Třetí jednoduchý zápas proti JFA 11:0 (Vaněček 3, Csavoj 3, Slípka 2, Hypš 2, Dejmal) nám v posledním následujícím zápase spíše uškodil. Utkání proti Táborsku začalo bezprostředně po zápase s JFA. Naši borci se nedokázali dobře koncentrovat na další zápas a ihned jsme inkasovali. Potom jsme však náš výkon zlepšili a odehráli velmi pěkné a bojovné utkání. Bohužel jsme prohráli 2 :1 ( Dejmal), ale to náš dobrý dojem z výkonu našich chlapců nezkazilo.

Turnaj v Kosmonosech u Mladé Boleslavi

1.5. jsme se zúčastnili silně obsazeného turnaje v Kosmonosech u Mladé Boleslavi. Všichni jsme byli zvědaví, jak dopadne měření sil s týmy, s nimiž se běžně neutkáváme. Turnaje se nakonec zúčastnilo sedmnáct týmů, mimo jiné SK Slavia Praha, Viktorka Žižkov nebo FC Hradec Králové. V šestičlenné skupině jsme jako první narazili na výborně hrající Žatec a po velmi dobrém výkonu jsme vyhráli 2:1 (Hypš 2).

Estian cup v Oseku

   23.4. jsme odehráli další čtyři utkání Estian cupu. První zápas s Pískem se hrál ve velkém tempu a přestože jsme prohrávali, dokázali jsme zápas zvrátit a nakonec zvítězit. Další zápas se nám příliš nepovedl a velmi dobře hrající Strakonice nás přehráli.

Turnaj o pohár města Rudolfova

6.3. jsme přijali pozvání z Rudolfova a zúčastnili jsme se turnaje pro ročníky 2008. Přestože byli naši kluci jedni z nejmladších, odehráli výborné zápasy a umístili se na třetím místě. Naši borci měli velkou radost z poháru a z medailí a trenéři z toho, že hráči přenášeli hodně prvků z tréninku do zápasů.

Turnaj - Vimperk

27.2. jsme se zúčastnili turnaje ve Vimperku. Turnaj byl dobře organizovaný a kvalitně obsazený. Kluci vstoupili do turnaje velice dobře  a v úvodu získali dvě výhry nad FMA a Horažďovicemi. Po remíze s týmem Hradiště přišly dva nepovedené zápasy s Pískem a s vítězem turnaje Vimperkem. V konečném součtu z toho bylo čtvrté místo. Individuální cenu si odnesl Tomáš Slípka ml., pro nejlepšího brankáře turnaje.