.......................................................................................................................................................................................................

Návštěva volejbalového utkání VK Jihostroj ČeskéBudějovice - AERO Odolena Voda

  Ve čtvrtek 9.2.2017 jsme se v rámci zpestření tréninkového procesu zúčastnili volejbalového utkáni mezi Jihostrojem a Odolenou Vodou. I když je volejbal trochu jiný sport než fotbal a platí úplně jiná pravidla, naše kluky tohle utkáni moc zaujalo a během celého zápasu hlasitě fandili domácímu týmu. Klukům jsme chtěli opět ukázat, že v každém sportu se musí o vítězství bojovat a žádný soupeř nevzdá utkáni před jeho začátkem.

  Toto utkáni bylo moc pěkné a bojovné, v podáni volejbalistů jsme viděli krásné akce, přihrávky a smeče, a samozřejmě kolektivní výkon. Domácí volejbalisté po výborném výkonu tohle utkáni jednoznačně vyhráli 3:0 a soupeřům nedovolili uhrát ani jeden set. Po skončení utkáni náš vedoucí týmu připravil moc hezké překvapení, když kluci mohli jít k volejbalistům na palubovku, kde proběhlo společné focení s hráči a autogramiáda. Kluci dostali podpisy na karty od každého hráče Jihostroje.
   
  Největším překvapením pro naše kluky bylo, když kapitán Jihostroje přišel za každým z našich kluků a na oplátku požádal kluky o jejich podpis pro svůj tým na památku. Kluci byli moc překvapení a poprvé ve svém životě rozdávali podpisy a mohli si užít svých pět minut slávy. Byla to moc pěkná akce a všichni jsme byli rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto zápasu a vidět i jiný druh sportu.

   Doufám, že se nám bude i v budoucnu dařit organizovat takovéto akce a budeme se moci jako tým se společně účastnit podobných akcí.

Návštěva hokejového utkání ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava

   Dne 19.12.2016 byla naše starší přípravka v rámci zpestření tréninkového procesu na hokejovém utkáni mezi ČEZ Motor České Budějovice a HC Duklou Jihlava. Tento zápas jsme my trenéři vybrali záměrně, protože souboje Motoru a Dukly jsou vždy vyrovnané, bojovné a o výsledku zápasu není rozhodnuto do konce zápasu.

   Zápas se opravdu nesl v bojovné atmosféře, hrálo se do těla, ale fair-play, ani jeden ze soupeřů to nevzdal do konce zápasu. Kluci mohli vidět, že když podají týmový výkon, bojují od začátku do konce i tehdy, když se nedaří, tak mohou minimálně srovnat výsledek zápasu, a když budou mít trochu štěstí, tak i vyhrát.

   Tento zápas nám ukázal, že i když domácí Motor ještě 2 minuty před koncem prohrával, tak svou snahou, bojovností a kolektivním výkonem dokázal srovnat stav zápasu. A i když motor prohrál v prodloužení, tak hráčům fanouškové zatleskali a potleskem odměnili domácí tým za to, že hrál do konce utkání a nevzdal to ani tehdy, když se nedařilo.

   Pro naše kluky to bylo ponaučení, že i když prohráváme, ale nevzdáme to, budeme bojovat do konce zápasu, tak máme šanci srovnat stav zápasu a uhrát dobrý výsledek. Toto utkáni mělo všechny atributy a splnilo to, co jsme chtěli klukům ukázat.

Vánoční trénink rodičů a dětí

   Poslední letošní trénink jsme se my trenéři rozhodli dětem zpestřit a odlehčit a do tréninkového procesu jsme zapojili i rodiče dětí. Po úvodní rozcvičce jsme děti a rodiče rozdělili do družstev.

   Děti a rodiče si zahráli proti sobě skvělé zápasy a i když doma jsou pány situace rodiče, v zápasech to bylo přesně naopak. Nadvládu měly děti a častokrát svými akcemi a kličkami překvapily nejen své rodiče, ale i nás trenéry.

   Celý trénink se nesl ve velmi dobré náladě a skvělé pohodě, co bylo účelem tohoto tréninku. Po delší době si děti zahrály proti svým rodičům a ukázaly svou šikovnost, bojovnost a další přednosti, které mají. Kluci ukázali, že na hřišti nejsou žádná béčka (vždyť jsou přece z SKP-čka), a trénink splnil všechny cíle, které jsme chtěli, i to, že byla sranda, pohoda a dobrá nálada.

   Spokojeni byli všichni, jak děti, tak rodiče i my trenéři.

Mezinárodní halový turnaj v Linci

   Starší přípravka ročníku 2007 se dne 5.1.2017 účastní kvalitně obsazeného halového mezinárodního turnaje v Linci.

   Pro některé naše děti je to první mezinárodní turnaj, kterého se účastní. Budou mít možnost si zahrát proti vrstevníkům z rakouských a německých mužstev, které se turnaje zúčastní.

   Odehrají několik kvalitních zápasů a budou mít možnost získat zkušenosti z mezinárodního turnaje. 

   Více k turnaji zde: Informace k turnaji